آلبوم موسیقی «هفتواد» منتشر شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۶
بدون نظر

اثری از «مسعود نکویی»

آلبوم موسیقی «هفتواد» منتشر شد

آلبوم موسیقی «هفتواد» اثری از «مسعود نکویی»، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «نسل مهر کرمان» راهی بازار موسیقی کشور شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آنرا از طریق «ریتمو»، بصورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم «هفتواد» اثریست، پاپ-کلاسیکال که «مسعود نکویی»، خالق آن می باشد. این مجموعه مشتمل بر ۱۰ قطعه «پیشواز»، «واد۱»، «واد۲»، «واد۳»، «واد۴»، «واد۵»، «واد۶»، «واد۷»، «قیام شاهباف ها» و «حاشیها» می باشد.

این اثر را نکویی، با تحقیق در تاریخ، جمع آوری اسنادی از مورخان و استناد به اشعار حکیم ابوالقاسم فردوسی در خصوص رویداد تاریخیِ هفت واد کرمان باستان و صنعت ابریشم و منسوجات که قدمتی دو هزار ساله دارد و به هیئت افسانه ای در آمده، به اجرا در آورده و در دسترس علاقمندان و مخاطبین قرار می دهد.

۷ واد که در قطعات آلبوم به آنها اشاره شده، به معنای ۷ پسر است که یکی از لغات و معانی در ادبیات پارسی است.

اجرای ارکسترال- کرال این مجموعه برای بیان نکات خاص تاریخ ایران و کرمان، از ویژگیهای زیبای آلبوم «هفتواد» است. همچنین نقش خوانی قالی در قطعه حاشی، بر اساس واقعیت نقش خوانی کرمان و روستای هوتک کرمان طراحی و ضبط شده است.

شایان ذکر است که آلبوم موسیقی «هفتواد» از «مسعود نکویی»، توسط «نسل مهر کرمان»، منتشر دشه است و علاقمندان می توانند، نسخه فیزیکی و اورجینال اثر را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه و یا نسبت به دانلود قانونی آن از طریق سایت www.ritmo.ir اقدام نمایند.

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

منبع : موسیقی ما


لینک کوتاه مطلب

http://cialiscoupon4edtrial.com/?p=3223

شما به این آهنگ چه امتیازی میدهید ؟

مطالب مشابه

برچسب ها